Ulcinj – miasto trochę egzotyczne

ulcinj

Jednym z miejsc wartych odwiedzenia jest nieduże miasteczko Ulcinj. Jest to bowiem ostatnie miejsce na czarnogórskim wybrzeżu. Można tutaj zaznać cudownych widoków wschodzącego , jak i zachodzącego słońca.

Miejsce polecane dla osób, które preferują odpoczynek poza zgiełkami kurzu miejskiego. Ulcinj usadowiony jest u ujścia rzeki Bojany, znajduje się w pobliżu granicy z Albanią. Jeśli chodzi o atrakcje, a zwłaszcza zabytki godne polecenia to : Ulcinjsky Zamek (grad Ulcinjski), Pałac Venezia, Balsicu Palace,  meczety takie jak Bregut , Namazdjah, a także piękna wieża zegarowa czy kościółek Sw. Mikołaja lub Josepha.

Miejsce to charakteryzuje się wąskimi uliczkami, znajdują się tutaj małe sklepiki i przydrożne stragany ze świeżymi owocami. Ciekawostką jest, iż targi owocowo- warzywne są obsługiwane przez Albanki , które są ubrane w stroje narodowe. To specyficzne dla tego miejsca.  Mieszkańcy tego jakże niewielkiego miasteczka, są bardzo przyjaźni i serdeczni dla turystów. Wszystko to tworzy niepowtarzalny klimat tego miejsca. Miasteczko Ulciń (Ulcinj) jest to miejscowość o charakterze typowo orientalnym. Znajduje się tam najdłuższa plaża piaszczysta, ciągnąca się aż przez długość 13 km, nad Adriatykiem. Ta popularna plaża nosi nazwę Sahara. Potocznie nazywana jako Wielka plaża. Odnaleźć możemy tutaj także małą plażę piaszczystą o długości 700m, znajdującą się niedaleko starówki.

Także naturyści mogą liczyć tutaj na miejsce dla siebie , a dokładnie w części plaży o nazwie Ada, został wydzielony obszar specjalnie dla nich. Wśród pięknych gajów oliwnych odnajdziemy także plażę żwirową – to Valdanos , która mierzy długość około 800m. Należy zaznaczyć, iż drobny piasek znajdujący się na plażach piaszczystych od dawna ma działanie lecznicze, dzięki swoim drobniutkim ziarenkom. Dodatkowym atutem tego miejsca jest ilość słonecznych dni w ciągu roku. Szacuje się , iż  Ulcinj jest przodownikiem w tym zakresie. Sezon rozpoczyna się tutaj przeważnie w maju a kończy w październiku. Niemniej jednak, ze względu na okresy urlopowe większości Europejczyków, największe przybycie turystów ma miejsce na przełomie lipca i sierpnia. Atrakcją tego niewielkiego miasteczka jest starówka, która sięga swym wiekiem ponad dwa tysiące lat. To przepiękne miejsce wysunięte w głąb morza.

W kwestii kulinarii Ulcinj może pochwalić się doskonałym przyrządzaniem świeżo złowionych ryb morskich. Oczywiście jak w każdym miejscu nad Adriatykiem można skorzystać tutaj z atrakcji zarówno plażowania, pływania w morzu czy nurkowania. Poza atrakcjami w postaci możliwości wynajmu jednostek pływających, rowerków do pływania czy desek surfingowych, zbudowany został tam pomost specjalnie dla wędkarzy sportowych. Ciepłe, błękitne wody Morza Adriatyckiego, gorące słońce i bezchmurne niebo, a także połacie pięknych piaszczystych plaż z subtropikalną roślinnością  – wszystkie te atuty wpływają na ciągłą atrakcyjność tego miejsca i nieustającą popularność Ulcinj.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz