Ciekawe Miejsca w Słowackich Tatrach Wysokich

Słowackie Tatry Wysokie

Miłośnicy gór doskonale wiedzą jak tłoczno potrafi być w Zakopanem i okolicach podczas letnich urlopów czy zimowych ferii, zatem zamiast szukać swojego miejsca na zatłoczonych szlakach polskich szczytów lepszym rozwiązaniem może być odwiedzenie słowackiej strony Tatr, która jest równie malownicza, a Słowacja pomimo obowiązującej strefy euro nadal tania i konkurencyjna dla cenników obowiązujących w Polsce. Zaletą jest również bliska odległość od naszego kraju i wystarczy przejechać kilkadziesiąt kilometrów od granicy, by móc podziwiać słowackie Wysokie Tatry w pełnej krasie.

Odwiedzając Tatry Wysokie na Słowacji warto skoncentrować się na Tatrzańskiej Łomnicy, która z pewnością przypadnie do gustu niejednemu miłośnikowi górskich wycieczek. Można tam za pomocą kolejki wjechać na Skalnate Pleso, gdzie czekają na turystów liczne wycieczkowe trasy i atrakcje dla najmłodszych. Można także udać się na jeden z najpopularniejszych słowackich szczytów – Łomnica i stamtąd z wysokości ponad 2600 metrów nad poziomem morza podziwiać całą górzystą część Słowacji.

Obowiązkowym przystankiem na trasie po słowackich Tatrach powinien być Stary Smokowiec i kolejka linowa prowadząca na położony na 1285 m.n.p.m. szczyt Hrebieniok. Stamtąd udać się można na szlak, który prowadzi przez Wodospady Zimnej Wody i na trasie którego znajduje się najstarsze w całych Tatrach schronisko. Bardzo urokliwym miejscem jest także Szczyrbskie Jezioro, które jest nie tylko jedną z największych atrakcji turystycznych słowackich Tatr, ale także miejscem, gdzie znajduje się wiele hoteli i pensjonatów przygotowanych specjalnie z myślą o turystach.

Tatry Wysokie są dobrym miejscem na wypoczynek także dla najmłodszych. Dzieci skorzystać mogą z przygotowanych specjalnie dla nich szlaków edukacyjnych i pobawić w Krainie Świstaka należącej do tatrzańskiej Dzikolandii, a także podczas wędrówek po szlakach rozwiązywać szereg czekających na nie zadań. Dorośli z pewnością docenią także uroki uzdrowiskowej miejscowości Beszeniowa, która słynie z leczniczych geotermalnych wód, a także jest miejscem dla wszystkich tych, którzy cenią sobie aktywny wypoczynek w otoczeniu gór i pięknych krajobrazów.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz