Gdzie jest deszcz w Polsce? Mapa opadów online

gdzie jest deszcz w Polsce
deszcz dziś

Gdzie jest deszcz i burza dzisiaj w Polsce: Radar opadów online

Deszcz i burze dzisiaj w Polsce

Mapa dostarczona przez windy.com

Potrzebna informacja gdzie deszcz i burze dziś ?

Nie zawsze chmury oznaczają deszcz. Gdzie jest deszcz sprawdzisz przy pomocy radaru który umieszczony jest na naszej stronie. Samodzielnie możesz przeanalizować czy w Twojej okolicy w najbliższym czasie pojawi się deszcz. Jest to bardzo istotne podczas planowania dłuższego pobytu poza domem na łonie natury.

Powyższa mapa precyzyjnie pokaże nam gdzie aktualnie występuje opad deszczu. Analizując kierunek wiatru można oszacować kiedy i gdzie pojawią się deszcze w twojej okolicy.

Przed zaproszeniem gości na wspólne grillowanie do ogrodu warto sprawdzić gdzie pada i czy możemy się go spodziewać za kilkadziesiąt minut lub kilka godzin w miejscu gdzie zamierzamy przebywać. Dzięki radarowi który pokazuje gdzie jest deszcz unikniemy przykrych niespodzianek.

Radar opadu pokazujący gdzie pada deszcz przydatny jest również przed zaplanowaniem dłuższej wyprawy samochodem np. przed wyjazdem na urlop. Dzięki mapie opadów pokazującej gdzie jest intensywny opad deszczu możemy uniknąć problemów zmieniając trasę przejazdu lub przesuwając termin rozpoczęcia podróży.

burza i deszcz dzisiaj

Mapa opadów Polski na żywo!

Mapa opadów Polski pozwala na sprawdzenie aktualnego stanu pogody. Dzięki mapie opadów możemy z łatwością przewidzieć czy nie złapie nas ulewa. Przydatne jest to szczególnie kiedy przygotowujemy się do dłuższej podróży lub na krótki spacer w okolicach miejsca pobytu. Pogoda bywa tak nieprzewidywalna, że bezchmurne niebo w kilka minut potrafi zmienić się w ulewny deszcz i burze. szczególnie ważne jest to podczas wycieczek na górskich szlakach. Aby uniknąć niespodzianek wystarczy, że przed wyjściem z domu sprawdzisz mapę opadów online ( burze dziś online).

Planując wakacje lub weekendowy wyjazd za miasto, również warto pamiętać o sprawdzeniu radaru opadów. Lepiej poświęcić kilka minut i sprawdzić na stronie interesujący nas obszar.

Jak sprawdzić pogodę w górach?

Gdzie szukać górskich prognoz?

METEO ICM – najpopularniejszy polski serwis udostępniający prognozę numeryczną. Znajdziecie tam przewidywania pogody wg modelu UM 4km . Model UM jest doceniany za prezycję na obszarach górskich, 4km siatka stawia go wśród najlepszych serwisów. Zanim zaplanujecie wyjazd na bazie tych prognoz – pamiętajcie, że że dostepne przewidywania pogody to tylko wynika działania algorytmu. Nie jest on korygowany ręcznie. Szczególną uwagę trzeba zwrócić na miejsca gdzie występują duże różnice wysokości. Tutaj mapa może być mniej dokładna.