Wymarzone wakacje w Czarnogórze

Wybrzeże Czarnogóry

Czarnogóra to niewielkie państwo w Europie Południowej. Ulokowane jest ono nad pięknym wybrzeżem Morza Adriatyckiego. Miejsce to graniczy z licznymi sąsiadami takimi jak : Serbia, Chorwacja, Kosowo, Bośnia i Hercegowina oraz Albanią. Czarnogóra to miejsce często odwiedzane przez turystów. Posiada ono status kandydata do Unii Europejskiej.

Miejmy nadzieję , że nastąpi to już wkrótce co przyczyniłoby się jeszcze do zwiększonego natężenia turystycznego w tym jakże wspaniałym i niedużym państwie.

W większości swojego obszaru Czarnogóra to kraj górzysty, otaczają go pasma Gór Dynarskich z rozpościerającymi się z ich szczytów przepięknymi widokami. Z plaży, odpoczywając nad ciepłym morzem , można więc podziwiać piękne szczyty górskie. Zjawisko to , zwłaszcza w przypadku turystów będących w tym miejscu po raz pierwszy, przyprawia o szybsze bicie serca. Czarnogóra to doskonałe miejsce na spędzenie wakacyjnego wypoczynku zarówno polecane bardzo dla rodzin z dziećmi , a także dla globtroterów. Niepowtarzalne krajobrazy tego miejsca tworzą wyśmienity klimat do odpoczynku, relaksu i naładowania baterii na kolejne dni roku. Wiele osób będąc pod niezapomnianym wrażeniem, uroków tego miejsca, powraca tutaj wielokrotnie.

Choć temperatura powietrza w Czarnogórze w okresach sezonu letniego jest dosyć wysoka , może sięgać do 35-40 stopni w słońcu, nie koliduje to z odpoczynkiem. Zaleca się jedynie wyjścia na plażę z dziećmi w porach porannych i popołudniowych. Wiele ośrodków w tym miejscu zawiera atrakcyjne oferty wypoczynku dla rodzin z dziećmi, udostępniając np. baseny przy hotelach, z których także rozpościera się widok nad piękne morze. Dla osób korzystających z ofert turystycznych hoteli, gwarantowane są niejednokrotnie stołówki z pięknymi tarasami widokowymi zarówno na morze , a także na otaczające je pasma górskie. Śniadanie, bądź romantyczna kolacja  w tak wspaniałym miejscu  potrafi przyprawić niejednego odwiedzającego o zawrót głowy. Czarnogóra  ma do zaoferowania turystom nie tylko piękne krajobrazy, gorące morze z zagospodarowanymi plażami, a także wiele ciekawych zabytków wartych odwiedzenia.

Czarnogóra oferuje szeroki wachlarz atrakcji dla odwiedzających ją turystów. Mowa tutaj o pięknych zabytkach znajdujących się w tym państwie, a także o wycieczkach górskich czy rozrywce wodnej zarówno na samym morzu jak i o słynnym raftingu wzdłuż rzeki Tary.

Jeśli dokonamy porównania pomiędzy Czarnogórą a Chorwacją możemy śmiało stwierdzić, iż Czarnogóra to miejsce bardziej ukierunkowane na naturę, bardziej dzikie. Oczywiście nie oznacza to, że poziom świadczonych tam usług dla turystów jest gorszy niż w Chorwacji. Po prostu jest to miejsce jeszcze nie skażone przez  tłumy turystów, panuje tutaj większy spokój, a Czarnogórcy wręcz walczą o ciągły powrót zagranicznych odwiedzających…

Historia Czarnogóry w pigułce

Czarnogóra, jak wiele innych państw z tego rejonu, charakteryzuje się różnorodnością swojej historii. Osadnikami, którzy jako pierwsi osiedlili się na tych ziemiach,  to plemię iliryjskie Dokleatów. Dopiero w 395r. p.n.e. państwo to weszło w skład imperium rzymskiego. Miejsce to jako niepodległe niewielkie państwo, funkcjonowało do roku 1918.  Dopiero po tej dacie Czarnogóra wkroczyła w skład Królestwa Serbów, Chorwatów i Słoweńców. W roku 1949 weszła w skład Federacyjnej Republiki Jugosławii. Od roku 2003 miejsce to zostało przekształcone w państwo z nazwą Serbia i Czarnogóra. Podwalinami tych zmian było referendum przeprowadzone w tym państwie w roku 1992.  Czarnogóra stała się całkiem niepodległa dopiero w roku 2006 w wyniku referendum.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz